Na kilka stron trafiłem przypadkiem, niektóre blogi o podróżach znam i lubię od dłuższego czasu. Podobają mi się ze względu na treść, wygląd czy fajny pomysł na układ strony, a w kilku przypadkach również ze względu na osoby prowadzące i opowiedziane tam historie :) A jako, że ciekawych stron w sieci przybywa to niewykluczone, że w kolejnych miesiącach także wyszperam coś fajnego, a tymczasem przedstawiam najlepsze blogi o podróżach we wrześniu :):)

5 moich ulubionych adresów we wrześniu

1/ Peron4.pl

Strona czy właściwie serwis o podróżach, o którym kilka miesięcy temu pisałem: klimatyczna, wirtualna kafejka dla wszystkich ciekawych świata. Świetny układ strony, umiarkowany wpływ reklam i ciekawe artykuły. We wrześniu peronowe menu wyjątkowo mi przypasowało, a to za sprawą tekstów o bliskim mojemu sercu Kurdystanowi, egzotycznemu Afganistanowi i Indonezji, którą za kilka miesięcy planuję sam odwiedzić. Natomiast myślę, że w bogatym archiwum każdy znajdzie również coś fajnego dla siebie.

peron

 

2/ KamilaKielar.pl

Poskramiaczkę niedźwiedzi poznałem na festiwalu Integracja Ty i Ja w Koszalinie, na który przyjechała z prezentacją o swojej samotnej podróży rowerowej przez Kamczatkę. Niestety nie mogłem zostać na pokazie, nad czym do dziś boleję , natomiast sukcesywnie nadrabiam braki lekturą jej bloga. Kamila włóczyć się będzie przez najbliższe miesiące po bezdrożach kanadyjskiego Jukonu więc na pewno nie zabraknie fajnych opowieści. Zresztą pierwsze niedźwiedzie na swej drodze już spotkała.

KamilaKielar.pl

Kamila – powodzenia i samych najedzonych niedźwiedzi na trasie :)

 

3/ Z2Strony.pl

Kamila swoją kolejną podróż właśnie rozpoczęła, Tomek i Magda czyli z2strony.pl niedawno wrócili. Z czteroletniej włóczęgi po świecie, podczas której odwiedzili tak egzotyczne miejsca jak: Tahiti, Samoa, Polinezję Francuską, Boa Bora, Galapagos, Markizy czy Patagonię. Podróżowali autostopem, jachtostopem, autobusami, motorem i rowerem, a o podróży opowiadali na swoim blogu. A opowiadać potrafią z wyjątkową swadą :) Przy okazji są niezwykle skromni i sympatyczni, no i wspólnie wygraliśmy wrześniowe regaty z dziennikarzami :)

Z2strony.pl

Trzymam kciuki za jak najszybsze wydanie książki z ich podróży dookoła świata bo czytając wpisy znajdujące się na blogu będzie to hit wydawniczy.

Tomek i Magda będą prawdopodobnymi gośćmi listopadowych spotkań w ramach Radiowego Klubu Obieżyświata w Koszalinie :)

 

4/ Mandalay.pl/

Mandalay.pl to strona z której bardzo dużo korzystałem przed wyjazdem do Iranu, a aktualnie szukamy tam inspiracji przed podróżą do Indonezji, Malezji i na Filipiny. Bo Mandalaya to kopalnia wiedzy o Azji, a dzięki rozwiązaniu z nawigacją za pomocą dużej mapy z zaznaczonymi najciekawszymi miejscami świetnie się sprawdza przy planowaniu podróży. Mnóstwo informacji praktycznych i zdjęcia, a patent z mapą na pewno znajdzie się w nowej odsłonie Wakacje i Podróże ;-)

Mandalay.pl

 

5/ A piąta strona ?

A piąta strona nie została w tym miesiącu wyłoniona :) Może dlatego, że po zakręconym czerwcu i lipcu, w sierpniu i wrześniu zdecydowanie częściej odwiedzałem bibliotekę i moje ulubione księgarnie :) Stąd też wkrótce wrześniowa porcja polecanych książek o podróżach i nie tylko – czyli nowy dział: Z Książką w Plecaku :-)

Kolejność jest jak najbardziej przypadkowa :):):)