Święto zakochanych to doskonały moment aby zaskoczyć ukochaną osobę niebanalnym prezentem. Nic tak bowiem nie podgrzewa temperatury uczuć jak romantyczny weekend tylko we dwoje. Szczególnie jeśli sceneria jest wyjątkowa. Oderwij się od problemów dnia codziennego i przez kilka dni skup się wyłącznie na miłości swojego życia. Podpowiemy Wam gdzie najlepiej zadbać o swoje uczucia i ile taka terapia będzie kosztować. Zapewniam, że nie trzeba dysponować majątkiem aby przygotować oryginalny wypad dla dwojga …

Pomysł na walentynki … przy kominku

Jest takie miejsce nad polskim wybrzeżem, które jest piękne o każdej porze roku. To Słowiński Park Narodowy. Idealne jeśli chcecie przez chwilę pobyć tylko ze sobą. Znajdziecie tu przepiękne trasy piesze, ruchome wydmy, niczym nieskażoną przyrodę i ciszę. Podczas spaceru nad brzegiem dziewiczej plaży będziecie mogli natknąć się na jedną z pływających w okolicy fok szarych, a nad głowami dostrzec krążącego majestatycznie orła bielika.

walentynki_nad_morzem

Zamiast turystycznej Łeby polecam wynajęcie jednego z apartamentów w Smołdzińskim Lesie. Do wyboru są pokoje w gospodarstwie agroturystycznym lub dwupoziomowe apartamenty znajdujące się w pięknie wkomponowanym w las budynku krytym strzechą. Wszystkie posiadają stylowe kominki, które bez względu na pogodę na dworze, pozwolą na utrzymanie odpowiedniej temperatury w związku …

– Noclegi: Spokojne Ranczo (od 35 zł/os za noc) – tel. 059 846 43 60 lub Apartamenty Ostoja tel. 692 49 55 47

 

Walentynki w cieniu dojrzałych pomarańczy …

Pełna urokliwych zakątków, magiczna Andaluzja jest doskonałym miejscem na lutową eskapadę i obiad pod drzewami obwieszonymi soczystymi pomarańczami. Wieczorem natomiast, warto wybrać się z z drugą połówką na niezapomniany wieczór flamenco w jednej z niewielkich knajpek. Aby znaleźć te oryginalne, andaluzyjskie najlepiej odłożyć na chwilę przewodnik i podążać za grupkami miejscowej młodzieży.

walentynki-andaluzja

Szczególnie panie z kwiatami wpiętymi we włosy będą stanowiły najlepsze potwierdzenie tego, że zmierzacie do lokalu, w którym odbywać się będą prawdziwe spotkania miejscowych artystów, a nie wyreżyserowane pokazy przygotowane z myślą wyłącznie o turystach.

– Przelot: kupowany z wyprzedzeniem od 300 zł/ w dwie strony – samoloty latają z większości polskich lotnisk i z Berlina, źródło:  www.skyscanner.pl

– Hotel: od 387 zł za apartament w Nerja za 4 noce,  źródło: booking.pl

 

SPA  na walentynki

Ta propozycja wymaga od zakochanych większego zachodu i głębszego sięgnięcia do portfela, ale warto. Podróż można bowiem wykorzystać do kuracji i zakupów najlepszych kosmetyków opartych na naturalnej soli wydobywanej z Morza Martwego. W Polsce kosztują krocie, tam są relatywnie tanie i podobno potrafią zdziałać cuda. Do tego okłady z błota i kąpiele w najbardziej na świecie zasolonym zbiorniku wodnym.

walentynki-w-izraelu

Wystarczy położyć się na wodzie, wziąć do ręki gazetę i oddać się jej lekturze delikatnie bujając się na falach. Utopić się nie da, natomiast gęsta i niemiłosiernie słona woda szybko wskaże najmniejsze nawet otarcia i skaleczenia.

– Pakiet tygodniowy z przelotem i pobytem w hotelu 4* od 3496 zł/os   Źródło: MaszWakacje.pl