Grudniowe wakacje Last Minute ! Wycieczka na Cypr za 599 zł. Wczasy w Tunezji za 790 zł. Egipt za 1090 zł, Izrael za 398 zł, Gruzja w grudniu za 108 zł … Sprawdzamy za ile można zamienić grudniową słotę na tydzień na egzotycznej plaży. Przegląd tanich lotów i cen na wycieczki w grudniu.

Wakacje last minute w grudniu …

W Polsce z dnia na dzień robi się zimniej. Wieje i pada. Generalnie jest szaro, buro, brzydko i ponuro. Jeśli macie podobnie jak my dość takiej ni to jesiennej, ni zimowej pogody mamy dla Was kilka pomysłów na krótki urlop tam, gdzie w grudniu świeci słońce, a pogoda jest zdecydowanie bardziej łaskawa niż w Polsce.

Aktualne oferty last minute znajdziesz tutaj

 

Najlepsze last minute – Cypr za 599 zł

Niecałe 3 godziny lotu, wolnych 600 zł i już możemy cieszyć się temperaturami na poziomie 17-20 C i pięknym słońcem. Taką ofertą uraczyło nas Biuro Podróży Itaka. Wylot na Cypr  15.12, w cenie przelot, pobyt w 3* hotelu i wyżywienie 2 x dziennie oraz wszelkie transfery, ubezpieczenia i opłaty lotniskowe za 599 zł/os

Cypr last minute

Co prawda w grudniu pogoda na Cyprze może być w kratkę, może popadać i w nocy temperatura spada do raptem kilku kresek powyżej zera, ale w dzień i tak będzie dużo cieplej niż w Polsce. Niezastąpiony portal pogodowy weatheronline pokazuje na najbliższy tydzień temperatury na poziomie 18 C i piękne słońce. Na kąpiele morskie może być za zimno, na opalanie i zwiedzanie pogoda będzie wyśmienita. Podobnie jak cena …:)

 

Wczasy w Tunezji za 790 zł

Z podobną pogodą musimy liczyć się w Tunezji. W grudniu i styczniu słupek rtęci na termometrach oscylować będzie na poziomie 19 C. Woda w morzy śródziemnym nie nadaje się w grudniu do kąpieli – chyba, że dla morsów. Szukając wczasów w Tunezji warto rozejrzeć się za hotelem z basenem krytym lub z podgrzewaną wodą. Natomiast Tunezja również kusi ceną pobytu. W grudniu wakacje w Tunezji w ofercie last minute można kupić już od 790 zł. Taką ofertę wypatrzyliśmy m.in. w biurze podróży Sun Fun. Wylot na pobyt w hotelu 3*, z wyżywieniem 2 x dziennie i wszystkimi opłatami.

 

Wakacje w Egipcie – w grudniu za 1090 zł

Na kąpiele zarówno słoneczne jak i morskie możemy liczyć w Egipcie. Poza anomaliami pogodowymi, jak pierwsze od ponad 100 lat opady śniegu w Kairze, na wybrzeżu będzie w ciągu dnia nawet 25 C, a woda w morzu nadal nagrzana będzie do ok 20 stopni.

last_egipt

Najlepszą ofertę na wycieczkę do Egiptu wypatrzyliśmy na portalu MaszWakacje.pl Tygodniowe wakacje w grudniu w jednym z egipskich kurortów zarezerwować można za 1046 zł. W tej cenie będziemy mieli wylot np z Gdańska 17.12 i pobyt w hotelu 3 * ze śniadaniami i obiadokolacjami. Za niewielką dopłatą możemy cieszyć się pobytem w luksusowym hotelu 4 lub 5 * i pełną opcją zawartą w cenie wyjazdu czyli all inclusive.

Ci natomiast, którym nie zależy na standardzie, a chcieliby dłużej poleniuchować na słońcu zainteresować się powinni wyjazdem do Sharm el Sheikh na 4/01. Dwa tygodnie wakacji w Egipcie można kupić za 1250 zł od osoby. Oczywiście z wszystkimi dopłatami.

 

Egzotyczne Maroko za 858 zł

Inną możliwością aby załapać trochę słońca jest wycieczka do Maroka. Za 858 zł dostaniemy przelot i pobyt z wyżywieniem w 3 * hotelu Tagadirt lub Sud Bahia. Hotele nie zachwycają może standardem, natomiast cena jest wyśmienita. Podczas pobytu można skupić się na plażowaniu na pięknej, piaszczystej plaży Agadiru lub skorzystać z okazji i odwiedzić np malowniczy Marrakesz lub piękną Essaouirę.

Ofertę wyjazdu do Maroka wypatrzyliśmy w biurze podróży Wezyr. Jest tylko jedno ale… Chcąc skorzystać z okazji musimy mieć tydzień wolnego liczony od … jutra :)

 

Tajlandia n na święta za 3990 zł

Jeszcze mniej czasu będą mieli ci, którzy zdecydują się na skorzystanie z okazji wylotu na wycieczkę do Tajlandii. Ta wyjątkowo atrakcyjna oferta skierowana była do mieszkańców Warszawy i okolic, którzy mają spakowaną walizkę i są gotowi do wyjazdu w każdej chwili.

tajlandia-last

Wylot 13/12 do Tajlandii na 2 tygodnie, z hotelem, śniadaniami poszedł za 3990 zł/os. To wyjątkowo dobra cena biorąc pod uwagę, że termin obejmował świąteczny pobyt na pięknej wyspie Phuket. Krótsze wczasy w Tajlandii  lub wyloty z lotnisk niemieckich można w grudniu znaleźć jeszcze taniej !

 

Tanie bilety lotnicze nie w grudniu

Złą wiadomość mamy natomiast dla tych, którzy preferują podróże na własną rękę. Jeśli nie pomyśleliście wcześniej i nie zarezerwowaliście biletów lotniczych z odpowiednim wyprzedzeniem to na last minute w ciepłe kraje w grudniu raczej nie macie co liczyć.

Z okazji cenowych na wyloty z Polski w grudniu tam gdzie będzie ciepło najciekawiej prezentuję się na dziś dzień propozycja linii Wizz Air. Wylot do Tel Awiwu z Katowic 17/12 lub 19/12 i powrót 24/12 kupić można dziś już za 398 zł. Przy założeniu podróżowania tylko z małym bagażem podręcznym. Na jeszcze niższą cenę przelotu mogą liczyć członkowie klubu Wizz Discount Club.

wizz_izrael

Do tego doliczyć trzeba jeszcze nocleg, który np w Betlejem w bardzo przyzwoitym pensjonacie House of Peace można znaleźć już za 971 zł za tydzień za pok 2 os.

 

Gruzja na święta za 198 zł

Bardzo dobre ceny można znaleźć w grudniu na przeloty do Gruzji. Z Katowic polecimy do Kutaisi już za 198 zł (bilet dostępny dla każdego, podróżującego z małym bagażem podręcznym, cena nie obejmuje ewentualnej opłaty za płatność kartą kredytową). Osoby z wykupionym członkostwem w klubie kupią bilet lotniczy do Gruzji w grudniu już za 108 zł !!! Dostępne wyloty na 14,17,21 grudnia. Powrót z Gruzji 24 grudnia czyli na samą Wigilię.

wizz_gruzja

Pamiętać należy jednak, że w grudniu w Gruzji raczej marne mamy szanse na słońce. Bardziej prawdopodobne są temperatury na poziomie kilku, góra kilkunastu (jak będziemy mieli szczęście i nad morzem czarnym) i deszcz. W grudniu w Gruzji można natomiast pokosztować pysznej kuchni, wygrzać się w baniach – łaźniach w Tbilisi lub pojeździć na nartach w Gudauri.

Grudzień i początek stycznia to jak widać bardzo dobry czas na szukanie atrakcyjnych ofert wycieczek last minute w biurach podróży. Na co należy uważać kupując wycieczkę last minute oraz gdzie i kiedy warto szukać najlepszych okazji last minute ? Odpowiedzi szukajcie na Wakacje i Podróże w następnym tygodniu :)