Pattaya to chyba najbardziej popularny kurort w Tajlandi i dla wielu miejsce wręcz kultowe. Głównie jednak dla europejskich emerytów przeżywających w ramionach młodych Tajek swoją drugą młodość, przykładnych ojców na gościnnych występach, którym chwilowo znudziło się pożycie małżeńskie, panów przeżywających kryzys wieku średniego i wszelkiej maści małolatów podbudowujących swoje ego…

Pattaya pierwsze wrażenie ?

– Jak tu brzydko.

Pattaya to wielka aglomeracja. Z setkami wieżowców, tysiącami motorków i samochodów kluczących dookoła tłumów turystów. Tylko w 2003 roku do Pattayi przyjechało ok 6,5 miliona turystów. Jest głośno, tłoczno i śmierdząco. Jeśli ktoś przypadkowo zamieszka w centrum Pattaya z nadzieją na spokojny wypoczynek, będzie przeklinał dzień, w którym zarezerwował tu hotel.

W knajpach wzdłuż ulicy przesiadują europejscy emeryci obściskujący o kilkadziesiąt lat młodsze od nich Tajki. Słodki widok. Szczęśliwy dziadek, który odnalazł w Tajlandii swoją drugą, a czasami trzecią młodość. Ciekawe czy byłby tak samo szczęśliwy gdyby na kolanach staruszka siedzącego obok płaszczyła się jego kochana wnuczka. Bo Pattaya to raj dla miłośników seks turystyki. Za pieniądze można tu kupić dosłownie wszystko …

Pattaya stolica seks turystyki

Tak wygląda Pattaya – tajska stolica seks turystyki. Czy warto tu przyjechać na wakacje ? W moim rankingu najgorszych miast na wakacje Pattaya jest wysoko, bardzo wyskoko …

 

Walking Street

Najbardziej znaną ulicą Pattayi jest Walking Street. Ta senna za dnia uliczka, prowadząca do portu z którego odpływają promu na okoliczne wysepki, po zmroku zmienia się nie do poznania. Ruch samochodowy zastępowany jest przez watahy turystów.

Indywidualni raczą się piwkiem i szukają nowego miejsca na imprezę. Chińskie wycieczki maszerują grupami, rozglądając się ciekawie dookoła. A jest co oglądać. Przed każdym z lokali stoją jego ambasadorki i w skromnych ciuszkach zapraszają do środka. Podobno im ładniejsza zapraszająca tym większa szansa, że będzie facetem. Bycie lady boyem, trochę facetem a trochę kobietą, jest w Tajlandii częste i nie stanowi powodu do śmiechu.

A pomiędzy na wpół ubranymi dziewczynami lawirują naganiacze.

  • Ping Pong show, najlepsze dziewczyny – zachwalają, podsuwając pod nos przechodniów skserowane foldery ze zdjęciami pokazującymi próbki umiejętności swoich podopiecznych

Ale na Walking Street spotkać można nie tylko Tajki. Panie z Europy, reklamuje się jeden z lokali. – Rosjanki, Ukrainki – zachęca menadżer następnego i pokazując na okno, w którym tańczą jego pracownice kusząc potencjalnych klientów.

Walking Street wygląda jakby w okolicy odbywała się właśnie konferencja czy zlot przedstawicielek najstarszego zawodu świata. Jakby wszystkie panie lekkich obyczajów z całego świata zjechały do Pattayi na swój festiwal.

Gdy godzinę później wracamy robi się zdecydowanie spokojniej. Większość dam znalazła już swoich królewiczów …

 

Pattaya czy warto tu przyjechać na wakacje ?

Mam kilka miejsc, w których nie chciałbym spędzić wakacji nawet za dopłatą. Pattaya jest w zdecydowanej czołówce. Jest tu tak kiczowato i paskudnie, że po raz pierwszy postanowiłem, że nie będę wyciągał aparatu ;-)

Jednak mam świadomość, że dla wielu osób tych kilka zdań będzie zachętą żeby odwiedzić Pattayę. Niektórzy może nawet zostaną tu na dłużej, a inni znajdą w okolicy Pattayi jakieś ciekawe zakątki.

Ja cieszę się, że trafiłem tu przejazdem i tylko na kilka dni. Zdecydowanie nie takich miejsc szukamy w Tajlandii …