Tajlandia nieznane miejsca. To już kolejny wodospad w okolicy Chiang Mai, który odwiedziliśmy w ciągu ostatnich dni. I z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że chociaż są w Tajlandii wodospady większe i piękniejsze ale nie dają takiej frajdy jak wodospad Bua Tong, na który można się wspinać. Mokrzy, zmęczeni ale szczęśliwi.

 

Tajlandia nieznane miejsca

Jeśli masz już dość jeżdżenia w te same miejsca co wszyscy, stania w kolejce do największych atrakcji turystycznych i chciałbyś spróbować czegoś nowego to wodospad Bua Tong to idealne miejsce dla ciebie. Co prawda wodospad robi się coraz bardziej popularnym miejscem w okolicy Chiang Mai jednak przyjeżdżając z samego rana można wodospad Bua Tong Sticky Waterfall niemal do swojej wyłącznej dyspozycji. Najlepiej wynająć samochód w Chiang Mai – 2 wypożyczalnie samochodów w Chiang Mai, z których korzystaliśmy – wówczas wyjeżdżając z Chiang Mai o 8:00 maksymalnie o 9:30 można będzie wspinać się na wodospad.

Tajlandia nieznane miejsca

Tajlandia nieznane miejsca. Obok wodospadu Bua Tong wiedzie taka droga w dół …

 

wodospad Bua Tong Sticky Waterfall

… jednak trasa prowadząca środkiem wodospadu jest dużo ciekawsza – wodospad Bua Tong Sticky Waterfall – Chiang Mai

 

 

Wodospad Bua Tong Sticky Waterfall

Warto zabrać stroje kąpielowe lub ciuchy na przebranie bo trasa wspinaczki biegnie samym środkiem wodospadu. Na wyjście suchym nie ma najmniejszych szans. Wbrew pierwszemu wrażeniu trasa nie jest specjalnie trudna. Skała jest chropowata i zapewnia niezłą przyczepność, przez większość trasy poprowadzono liny asekuracyjne. Co nie zmienia faktu, że uważać trzeba bo zdarzają się fragmenty lekko wyślizgane, a gdy woda leci nam na głowę o błąd nie trudno. Natomiast niektórzy skaczą po skalnych występach jak kozice i gdy my zastanawialiśmy się nad wyborem drogi jeden z odważnych już był na dole.

Generalnie zabawa jest przednia ;-)

wodospad Bua Tong

Tajlandia nieznane miejsca – wodospad Bua Tong – czas ruszyć w drogę …

 

Tajlandia nieznane miejca - wodospad Bua Tong Chiang Mai

Wszędzie są liny asekuracyjne ale warto zabrać ciuchy na przebranie …

 

Bua Tong Waterfall

… skała jest chropowata i daje dobre podparcie stopom – Tajlandia nieznane miejsca – wodospad Bua Tong

 

Bua Tong Sticky Waterfall Thailand

no i już na samej górze ;-)

 

Źródełko 7 kolorów

Kilka minut spacerem ponad wodospadem Bua Tong znajduje się źródełko 7 kolorów. Co prawda aż tylu ich nie znaleźliśmy ale warto się przespacerować i przeczytać historię źródełka spisaną na tablicy po tajsku i angielsku.

Więcej mało znanych miejsc w okolicy Chiang Mai, które sprawdziliśmy osobiście znajdziesz tutaj: co warto zobaczyć w okolicy Chiang Mai

 

Źródło 7 kolorów – Bua Tong