Po miesiącu mieszkania i kolejnym pobycie w Tajlandii mamy wrażenie, że mało kto wypożycza tu samochód. Czasami skuter, ale zazwyczaj większość daje się wozić w miejsca przygotowane specjalnie z myślą o turystach. Krótko o tym czy warto wypożyczyć samochód w Tajlandii i gdzie wypożyczyć samochód w Chiang Mai…

 

Gdzie wypożyczyć samochód w Chiang Mai?

Za pierwszym razem wypożyczałem samochód w Chiang Mai Wheels. Byli może trochę drożsi niż wiele innych firm w Chiang Mai ale urzekli mnie niezwykle prostą ale ładną i przejrzystą stroną, prostymi zasadami i dobrymi opiniami. No i brakiem karty kredytowej, stosunkowo niewielką wysokością kaucji wynoszącą zaledwie 5000 bahtów (około 500 zł) i niewiele większym udziałem własnym.

 

 

Dostaliśmy Toyotę Vios – nówkę sztukę. Dosłownie, na liczniku nabite było niewiele ponad tysiąc kilometrów. Sympatyczne przejęcie auta (co jest standardem) i zwrot auta w równie sympatycznej atmosferze (co już nie zawsze jest tak oczywiste;-). Dlatego gdy po roku wróciłem do Chiang Mai i ponownie chciałem wynająć samochód nie szukałem dużo i od razu ponownie skontaktowałem się z Chiang Mai Wheels.

 

Chiang Mai Wheels po raz drugi

Po chwili niepewności i informacji, że wszystkie auta są zajęte ostatecznie udało się znaleźć coś wolnego. Nisan March nie był może już tak nowy jak ostatnio i w kilku miejscach widać było drobne przytarcia ale wciąż był sterylnie czysty i pachnący.

Po odbiór auta przyjechało wyraźnie spóźnionych kilku facetów. Szybko, szybko … Spojrzeli, pogadali po swojemu między sobą, kaucję oddali i pojechali … Niby wszystko wciąż było OK ale już bez tego super wrażenia, które towarzyszyło mi za pierwszym razem. Szczególnie, że na umowie wynajmu znaleźliśmy zapis o treści:

 

In case of the car was missing or stolen the renter must be liable for compensation in full price of the car. we do not responsible for all damage

 

Na odpowiedź zadaną drogą mailową to jak jest z tym reklamowanym jako pierwszorzędne ubezpieczeniem i czy zgodnie z informacjami zawartymi na stronie chroni przed kradzieżą czy też jak wynikało by to z jednego z punktów umowy – nie chroni, nie dostaliśmy odpowiedzi od Chiang Mai Wheels.

 

K Car Rental w Chiang Mai

K Car Rental stronę internetową ma niemal identyczną jak Chiang Mai Wheels i nieco niższe ceny. Na pytanie zadane na Facebooku odpowiedź przyszła po kilku sekundach. Na wszelkie pozostałe pytania również. Auto było w bardzo dobrym stanie (przejechane 48 000 km), mimo niższej ceny GPS-a dostaliśmy bez dodatkowych opłat, a kaucja ograniczyła się do 100 USD. Nieszczęsny punkt znajdujący się na umowie (identycznej jak ta z Chiang Mai Wheels) wykreśliliśmy i podpisaliśmy z przedstawicielem wypożyczalni, mając nadzieję, że w razie czego wystarczy to albo przynajmniej poprawi naszą sytuację ;-) Pani tłumaczyła to tym, że kiedyś mieli inne ubezpieczenia, ubezpieczyciela zmienili, a druki umów zostały. Ot, Tajlandia …

Zdanie jak zawsze bezproblemowe ze stałym i niezwykle sympatycznym kontaktem za pośrednictwem messengera. Nie wiem kto od kogo ściąga ale miałem wrażenie, że K Car Rental przejął to co było najlepszego w Chiang Mai Wheels i poprawił jeszcze to co dało się poprawić ;-)

 

sprawdzona wypożyczalnia samochodów w Chiang Mai

Gdzie wypożyczyć samochód w Chiang Mai? Nasza sprawdzona wypożyczalnia w Chiang Mai to K Car Rental chociaż w Chiang Mai Wheels też wszystko było OK ;-)

 

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Tajlandii?

Stosunkowo dużo. Szczególnie w stosunku do cen w Hiszpanii czy na wyspach greckich. Na Majorce, wyspach kanaryjskich czy w Andaluzji po sezonie bez problemu można wypożyczyć samochód w cenie 5-10 euro za dzień. Za małe auto z pełnym ubezpieczeniem (bez udziału własnego, karty kredytowej i kaucji) płaciliśmy na Krecie 120 euro za tydzień.

W Chiang Mai Wheels za małe auto zapłacić trzeba 990 bahtów za dzień (w tej chwili około 100 zł). Toyota Vios kosztuje około 120 zł, a za dużego, terenowego Fortunera trzeba zapłacić ok. 240 zł za dzień.

W K Car Rental w Chiang Mai za najtańsze auta np. wcale niemałego Nissana Almerę trzeba zapłacić ok. 90 zł (890 bahtów). Toyota Vios też jest tańsza o około 20 zł za dzień.

Gdzie wypożyczyć samochód w Chiang Mai? Porównując doświadczenia z oboma firmami na ten moment to K Car Rental jest moim faworytem ;-)

 

Czy warto wypożyczyć samochód w Tajlandii?

Zdecydowanie tak. Gdyby nie auto nie dojechalibyśmy do wielu ciekawych miejsc lub byłoby to utrudnione albo związane z koniecznością wykupienia wycieczki. Drogi w Tajlandii (przynajmniej w części północnej po której mieliśmy do tej pory okazję trochę pojeździć) są w bardzo dobrym stanie. Ruch jest co prawda trochę chaotyczny, co w połączeniu z jazdą po lewej stronie i automatyczną skrzynią biegów może być dla mniej wprawionych kierowców pewnym utrudnieniem – szczególnie w miastach, natomiast w stosunku do Indii po Tajlandii jeździ się i tak bardzo komfortowo ;-)

 

Tajlandia czy warto wypożyczyć samochód w Tajlandii ?

Tajlandia czy warto wypożyczyć samochód w Tajlandii? Warto. Gdyby nie własne 4 kółka to nie dotarlibyśmy do wielu ciekawych miejsc w okolicy Chiang Mai

 

Wypożyczenie skutera w Tajlandii

A dlaczego nie skuter? Przecież jest tańszy, a w często zakorkowanych okolicach Chiang Mai często i szybszy? Może być i skuter ;-) Tylko warto pamiętać, że aby legalnie prowadzić w Tajlandii skuter należy mieć międzynarodowe prawo jazdy na motory! Policjanci mogą się nie przyczepić ale w przypadku jakiejkolwiek szkody i konieczności skorzystania z usług medycznych ubezpieczyciel może odmówić pokrycia kosztów. O tym jak może się skończyć jazda na skuterze w Tajlandii bez uprawnień przeczytacie w innym miejscu: