Współczesny Iran w najlepszym razie kojarzy nam się z egzotycznym Bliskim Wschodem, stereotypowo z terrorystami, a w najgorszej opcji mylimy ten kraj z Irakiem. Tymczasem w Iranie mieszkają najbardziej gościnni ludzie pod słońcem… tak o naszej podróży do Iranu pisze Głos Koszaliński.

Współczesny Iran w Głosie Koszalińskim

Podczas naszej  podróży po Iranie obiecaliśmy wielu niezwykłym, napotkanym na trasie ludziom, którzy zaczepiali nas na ulicy i pytali o nasz kraj oraz postrzeganie Iranu w Polsce, że zrobimy wszystko, by powiedzieć jak jest na prawdę w Iranie.

Tym razem naszą podróżą udało się zainteresować redakcję największego dziennika w Koszalinie, która poświęciła nam całą rozkładówkę. Wyszedł z tego doskonały artykuł, w którym dzięki dużej objętości udało się opowiedzieć o wielu sprawach, o które często byliśmy pytani po powrocie z Iranu.

W artykule znalazły się informacje o tym jak wjechać do Iranu i o tym jak jest w Iranie oczyma turystów. Natomiast największym i najważniejszym dla mnie akapitem jest ten o ludziach w Iranie. To oni, jak już wielokrotnie podkreślałem, stanowią największy skarb Iranu.

Zresztą przeczytajcie sami – pełny artykuł dostępny jest w wersji pdf pod poniższym linkiem.

iran-glos-koszalinski