O konkursie, w którym moje zdjęcie Wolina o świcie zdobyło 1 nagrodę pisze Al Ahram jedna  z największych, egipskich gazet. Natomiast to Wy jako pierwsi mogliście oglądać je publicznie na  wakacjeipodroze.com, a pozytywny odbiór zdjęcia spowodował, że ostatecznie zawisło ono na wystawie w Ambasadzie RP w Kairze. Dziękuje wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

1 miejsce w konkursie i wystawa w Kairze

Konkurs organizowała Ambasada RP w Kairze i największe centrum kultury  El Sawy Culturewheel  w Kairze. Wśród jury zasiedli  Ambasador Michał Murkociński,  egipski  fotograf Sherif Sonbola oraz przedstawicieli Ambasady (Beata Dziedzic i Paweł Budziński). Zdjęcia oceniane  były w 2 kategoriach: Polska w moim  albumie i Dziecko i jego świat.

 

Wystawa fotograficzna w Kairze – otwarcie

Ostatecznie okazało się, że to właśnie  zdjęcie Wolina o świcie najbardziej spodobało  się jurorom i oprócz zdobycia 1 miejsca w konkursie  zawisło wśród profesjonalnych fotografii. O konkursie i wystawie informowała również jedna z największych, egipskich gazet Al Ahram –  tekst w wydaniu online – poświęcając jej spory artykuł oraz publikując nagrodzone zdjęcia.

 

Ziemba z Madagaskaru w tygodniku Teraz Koszalin

Z kolei tekst o spotkaniu z Arkiem Ziembą z Madagaskaru, które odbyło się w Koszalinie, w ramach Radiowego Klubu Obieżyświata ukazał się w tygodniku Teraz Koszalin. Spotkanie, spotkaniem natomiast najważniejszym przesłaniem tekstu było to jak można pomóc ojcu Cześkowi i „jego” dzieciakom, którym pomaga on i Fundacja Madagaskar

>> zobacz cały tekst na blogu: Lemury jedzą mu z ręki

Jednym słowem: miło :)