Tak wygląda nasz apartament w Chiang Mai z basenem. Lepiej chyba nie mogliśmy trafić. Nowo zbudowane apartamenty, w wysokim – szczególnie jak na Tajlandię – standardzie, szybki internet, największy w Chiang Mai basen do naszej dyspozycji i ogromny market tuż za płotem. Ile kosztuje wynajęcie apartamentu w Tajlandii lub kupno na własność?

 

Apartament w Chiang Mai z basenem

Co innego widzieć zdjęcia, a co innego zobaczyć wszystko na własne oczy. W końcu przez „szybkę” wszystko wygląda inaczej, a dobry fotograf nawet z wiejskiej stodoły potrafi zrobić książęcy pałac. Na szczęście wszystko co widniało w opisie okazało się prawdą ;-)

Przy wejściu witają nas sympatyczni, pilnujący przez całą dobę osiedla ochroniarze. Mimo, że budynek jest ogromny to czasami mam wrażenie, że więcej tu obsługi i ochroniarzy niż faktycznych mieszkańców. Wszystko naszpikowane jest elektroniką. Drzwi do pokoju zamykają się automatycznie po wejściu lub wyjściu, żeby wejść do budynku należy posłużyć się małą kartą magnetyczną, duża służy np. do uruchamiania windy. Ciekawe tylko co będzie jak wysiądzie prąd …

Nasz apartamencik ma wszystko czego potrzebujemy. Niewielką sypialnię oddzieloną przesuwanymi drzwiami, podobnej wielkości pokój dzienny, małą kuchnię, stosunkowo dużą łazienkę i mały balkonik – suszarnię. To co najważniejsze znajduje się jednak na zewnątrz. Na pięknie zagospodarowanym, zielonym dziedzińcu do dyspozycji mieszkańców jest podobno największy w Chiang Mai basen ;-)

Zima w Tropikach – najnowsze wpisy

 

apartament w Chiang Mai z basenem

Najlepszy apartament w Chiang Mai z basenem do wynajęcia – świetna lokalizacja, największy basen w Chiang Mai

 

D-Condo apartament w Tajlandii

Apartament w Chiang Mai z basenem – duży, zielony teren i największy – podobno – basen – w Chiang Mai. Ile kosztuje wynajęcie apartamentu w Tajandii? Zależy na jak długi okres chcemy wynająć. Apartamenty wynajmowane na rok są znacznie tańsze, krótkoterminowych okazji warto szukać np. na airbnb

 

wynajęcie apartamentu w Tajlandii - Chiang Mai

Ile kosztuje wynajęcie apartamentu w Tajlandii? Niewielki apartament w dobrej lokalizacji w Chiang Mai można wynająć za około 9000 bahtów (ok. 980 zł) za miesiąc.

 

 

Najlepsze położenie

Kolejny plus naszego mieszkania w D-Condo to jego lokalizacja. Zaraz przy obwodnicy ale na tyle z boku, że do apartamentu nie docierają praktycznie żadne hałasy z ulicy. Do centrum można łatwo dojechać (zobacz informacje praktyczne) lub dojść spacerem w 45 minut.

Natomiast tuż za bramą znajduje się największe w Chiang Mai centrum handlowe, a w nim kilkadziesiąt stoisk z jedzeniem oraz mniejszych i większych restauracji. Od typowo azjatyckich garkuchni po restaurację, w której kelnerem jest … robot.

 

Nie tylko ryż i makaron …

A wybór jedzenia jest tak ogromny, że przez następny miesiąc nie zdążymy spróbować 10 % potraw. Teoretycznie wszędzie króluje ryż i makaron. Tyle, że na tej podstawie można przygotować tyle potraw, że wchodząc do nawet małej restauracji można się zgubić. Na szczęście przezorni Tajowie w większości kart obok opisu umieścili zdjęcia ;-)

Wczoraj rozgryzaliśmy zasady obowiązujące w „food courcie” znajdującym się na najwyższym piętrze. Opłata za posiłki i napoje ściągana jest z karty magnetycznej, którą wcześniej trzeba doładować wybraną przez siebie kwotą i opłacić w kasie. Środki, których nie zużyjemy zwracane są przy opuszczeniu strefy i oddaniu karty.

Dziś na szybki lunch wybraliśmy się na najniższy poziom. To jeszcze prostsza jadłodajnia, w której stołują się praktycznie tylko miejscowi, często obsługa sklepów. Przeważają napisy po Tajsku, pod którymi na szczęście można znaleźć krótkie tłumaczenie na angielski. Natomiast i tak korzystamy głównie z obrazków i wyłożonych na ladę dań demonstracyjnych.

Makaron z ośmiorniczkami w sosie takim, że najchętniej wylizałbym talerz. Ryż z jakimiś warzywami pachnący dymem z ogniska … Porcje idealne, takie, żeby odejść od stołu z uczuciem lekkiego niedosytu, a nie przeżarcia. Ceny … zazwyczaj od 30-60 bahtów za danie (4-7 zł).

jedzenie w Tajlandii

Sushi – idealny pomysł na lunch

 

Central Festival Chiang Mai

Nasz apartament w Chiang Mai z basenem położony jest tuż obok Central Festiwal, w którym znajduje się kilkadziesiąt (jeśli nie więcej) stoisk z jedzeniem i restauracji

 

Central Festiwal jedzenie

Na dole Central Festiwal znajduje strefa z jedzeniem. Bardzo dobrym i tanim …

 

Jedzenie w Chiang Mai

Przerwa na lunch

 

Chiang Mai Central Festiwal - co jeść

Większość dań można zapakować i zabrać na później

 

Pozdrawiamy z Chiang Mai

Mieszkamy i pracujemy ciesząc się urokami naszego apartamentu. Basen przed pracą, basen po pracy – pod gwiazdami … Pogoda jak na razie nam sprzyja, mimo że prognozy stale pokazują u nas deszcze ;-)

Podobno w dniu, w którym przylecieliśmy do Bangkoku przez miasto przeszła największa ulewa od 25 lat… Musiała przejść bokiem, bo w pobliżu lotniska przez większość dnia świeciło słońce. Wczoraj facebook ostrzegał przed powodziami w naszym rejonie i sugerował żebyśmy oznaczyli się, że jesteśmy bezpieczni. Jesteśmy. Ostatni deszcz trafił nam się gdy byliśmy w Phayao i był na tyle uprzejmy, że poczekał, aż odstawimy rowery i schowamy się w restauracji ;-)

W Polsce mieliśmy zazwyczaj to szczęście, że jak w okolicy padało to dziwnym trafem byliśmy akurat w samym środku tego miejsca. W Tajlandii deszcz pada wówczas, gdy nie ma nas w jego okolicy.

I oby zostało tak jak najdłużej …

Chiang Mai Tajlandia

Chiang Mai – nasz drugi dom ;-) Tu znaleźliśmy nasz drugi dom i rewelacyjny apartament w Chiang Mai z basenem ;-)

 

Apartament w Chiang Mai z basenem

Ile kosztuje wynajęcie apartamentu w Tajlandii?

A jeśli ktoś chciałby kupić lub wynająć mieszkanie w Tajlandii … W pełni wyposażony i gotowy do zamieszkania, mały (ok. 30 m2) apartament w Chiang Mai z basenem – w D-Condo Sign – można kupić za 1 990 000 tajskich bahtów co na nasze daje około 219 000 zł. W innych Condo ceny są niższe – widzieliśmy mieszkania w cenach 150 000 – 170 000 zł – przykładowe oferty kupna i wynajęcia apartamentów w D-Condo w Chiang Mai

W D-Condo wiele apartamentów przeznaczonych jest na wynajem. Przy dłuższym wynajmie ceny zaczynają się od ok. 9 000 thb – ok. 980 zł za miesiąc, oczywiście większe apartamenty będą odpowiednio droższe.

Przy krótszym pobycie warto spojrzeć na oferty dostępne w serwisie airbnb (tu pisaliśmy o tym co udało nam się do tej pory znaleźć korzystając z tego serwisu) – tam znaleźliśmy nasz apartament wyłuskany starannie wśród kilkudziesięciu (przynajmniej) innych ofert ;-)