W okolicy lotniska Schoenefeld znajduje się kilkanaście tańszych i droższych parkingów strzeżonych. Skorzystać też można z darmowego parkingu położonego w bezpośredniej okolicy lotniska Schoenefeld. Poniżej informacje, zdjęcia i mapka dojazdowa darmowego parkingu przy lotnisku Berlin Schoenefeld.
 

Parking Altglienicke W BERLINIE:

darmowy parking przy lotnisku schonefeld w Berlinie

Darmowy Parking Altglienicke  znajduje się zaledwie ok 2-3 km od lotniska Schoenefeld w Berlinie i należy do parkingów PARK AND RIDE. Ich sieć rozlokowana jest dookoła miasta i w założeniu ma służyć odkorkowaniu centrum Berlina – zostaw samochód na parkingu i dalej podróżuj komunikacją miejską. Dzięki doskonałej lokalizacji wykorzystywać go mogą również wszyscy wylatujący z lotniska Schoenefeld.

Parking ma 270 miejsc, a po zostawieniu auta do lotniska można dojechać szybką kolejką S-bahn w ciągu kilku minut – 2 stacje. Bilety na S-bahn kupuje się w automatach na stacji (menu jest również po polsku) – należy wybrać bilet „krótka trasa”, który kosztuje 1,5 euro i przed wejściem do pociągu skasować go w kasowniku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Parking wygląda na bezpieczny, a przynajmniej naszemu autku nie stała się żadna krzywda :)
 

Berlin Schonefeld parking przy lotnisku – mapa:

parking_darmowy_w_berlinie