Bilety lotnicze do Tajlandii w dobrej cenie. Czy da się polecieć do Azji za 507 zł? Okazuje się, że się da tylko po pierwszym okrzyku radości warto przeanalizować dokładnie dodatkowe koszty takiego biletu. Bo może się okazać, że przysłowie „nie wszystko złoto co się świeci”, w wielu przypadkach zawierać będzie  w sobie dużo prawdy …

 

Bilety lotnicze do Tajlandii w dobrej cenie – od 507 zł

Bilety lotnicze do Tajlandii w dobrej cenie można kupić w promocji linii Norwegian. Rezerwując teraz loty na wrzesień, październik lub listopad za bilet w jedną stronę zapłacimy zaledwie od 507 zł za bilet w 1 stronę (w zależności od lotniska).

I tu jest pierwsze małe ale. Bilety lotnicze w promocyjnych cenach dotyczą wylotów z Oslo, Kopenhagi czy Sztokholmu. Czy to duży problem ?

O tym co warto zobaczyć w Tajlandii, dokąd pojechać i na co uważać poczytasz tutaj

 

bilety lotnicze do tajlandii w dobrej cenie - screen

Bilety lotnicze do Tajlandii w dobrej cenie – od 507 zł – z Kopenhagi, Oslo, Sztokholmu

 

Ile kosztują bilety lotnicze do Tajlandii?

Bilety lotnicze do Tajlandii w dobrej cenie z wylotem z Oslo – od 580 zł

 

Jak dostać się do Oslo?

Z większości polskich lotnisk do Oslo latają tanie linie lotnicze, a ceny biletów zaczynają się już od 19 zł w 1 stronę. Trzeba jednak pamiętać, że Norwegian lata z Oslo do Tajlandii z lotniska Gardermoen, Wizz air czy Ryan Air lądują na lotnisku Torp. Przejechanie z jednego lotniska na drugie oprócz czasu, uszczupli nasz portfel o kwotę wielokrotnie wyższą niż sam przelot.

Także zdecydowanie korzystniej będzie skorzystać z przelotu oferowanego przez Norwegian-a, który za bilet życzy sobie jednak już minimum 100-200 zł w 1 stronę. Podobnie ma się sprawa z wylotami ze Sztokholmu. Samoloty do Bangkoku startują z lotniska Arlanda, linie lotnicze oferujące tanie bilety lotnicze do Sztokholmu za 19-29 zł lądują zazwyczaj na lotnisku Skavsta. Gdy doliczymy ok. 150 zł za transfer pomiędzy lotniskami już wcale tak tanio nie będzie …

Jak dolecieć z Polski do Oslo?

Jak dolecieć z Polski do Oslo i za ile?

 

Jak się dostać do Kopenhagi ?

Z Krakowa bez trudu można znaleźć tanie bilety lotnicze do Kopenhagi na październik w cenach od 9-130 zł za osobę w 1 stronę. Przewoźnikiem znowu jest Norwegian. Z Gdańska do Kopenhagi lata SAS w cenach od 260-300 zł w 1 stronę.

Natomiast ze Szczecina do Kopenhagi można pojechać autokarem z przesiadką w Berlinie. Bilety na niemieckiego przewoźnika Flix Bus można znaleźć od 108 zł w 1 stronę.

cena biletów ze szczecina do kopenhagi

Bilety autokarowe ze Szczecina do Kopenhagi kosztują nieco powyżej 100 zł

 

cena biletów lotniczych z Polski do Kopenhagi

Mamy już bilety lotnicze do Tajlandii w dobrej cenie, a ile kosztują bilety lotnicze z Polski do Kopenhagi?

 

Ile kosztują bilety lotnicze do Tajlandii?

507 zł za bilet lotniczy do Tajlandii to świetna cena. Jednak nie dla wszystkich. Przed dokonaniem rezerwacji warto zsumować wszystkie koszty. Poza kosztami dotarcia do Helsinek, Sztokholmu czy Oslo, ewentualnymi przejazdami pomiędzy lotniskami czy też noclegiem, który ciężko będzie znaleźć za mniej niż 200-300 zł trzeba też pamiętać, że cena dotyczy podróży w najniższej klasie Flex. Oznacza to dopłatę do bagażu rejestrowego, opłatę za rezerwację miejsca (nieobowiązkowa) czy płatne posiłki na pokładzie. Gdy dodamy wszystko do siebie to okaże się, że tanie bilety lotnicze do Tajlandii kosztują już nie 500 zł, a 1000 zł w 1 stronę.

Jeśli z kolei korzystając z promocji linii  Norwegian będziemy chcieli polecieć w 2 strony  to najtańszy, goły bilet udało nam się znaleźć za ok. 1260 zł. Gdy doliczymy do tego opłaty za bagaż czy dojazd na lotnisko to cena szybko wzrośnie dwukrotnie. Warto też pamiętać, że w takiej na przykład Kopenhadze butelka wody kosztować może nawet kilkanaście złotych, a kanapka w centrum to wydatek w granicach 35-50 zł.

Zobacz też: najlepsze serwisy, z których korzystamy szukając tanich biletów lotniczych i planując podróż

 

Warto czy nie warto ?

Wszystko zależy od potrzeb. Jeśli planujemy dłuższy pobyt w Azji, potrzebujemy biletu w 1 stronę i nie lecimy z dużym bagażem to promocja Norwegiana będzie bardzo atrakcyjną propozycją. Jeśli do Tajlandii planujemy wyskoczyć tylko na 2 tygodnie i np. z dziećmi to lepszym rozwiązaniem może być bezpośredni bilet czarterowy, który w promocji można często dostać w biurach podróży  za mniej niż 2000 zł w 2 strony – z bagażem rejestrowanym.

Tajlandia plaża Railey Beach o zachodzie

Bilety lotnicze do Tajlandii w dobrej cenie. 507 zł wystarczy (przynajmniej teoretycznie ;-) by móc cieszyć się takimi widokami ;-)

 

Na plus:

  • – niska cena podstawowa
  • – bezpośredni lot – ok 11 godzin
  • – przelot Dreamlinerem

 

Na minus:

  • – dopłaty za bagaż
  • – w najniższej taryfie brak posiłków w trakcie lotu
  • – konieczność dotarcia do Helsinek, Kopenhagi, Sztokholmu – osobne bilety, w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu z Polski przepada nam lot do Bangkoku
  • – wysokie ceny ewentualnego noclegu czy transportu pomiędzy lotniskami