Czy są inne, lepsze ? Być może, ale to właśnie z tych serwisów korzystam najczęściej gdy zabieram się za planowanie kolejnej podróży. Bo są sprawdzone, przewidywalne i niezastąpione przy samodzielnym organizowaniu swoich wakacji. Najlepsze serwisy do planowania podróży (oprócz Przedreptać Świat oczywiście ;-). Znacie je wszystkie ?

 

Najlepsze serwisy do planowania podróży

Skyscanner znajdzie najniższą cenę

Czasami zaglądam tam tylko dla sportu, by poszukać inspiracji lub sprawdzić dokąd można aktualnie tanio polecieć. W rubryczce wylot ustawiam wówczas Polska, wszystkie lotniska. Miejsce docelowe zostawiam puste, a w terminach wybieram najtańszy miesiąc. Przy takich ustawieniach skyscanner pokazuje wszystkie loty z np Polski dokądkolwiek i pokazuje najniższe ceny na wyloty odbywające się w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. Wiele razy taki przegląd kończył się obciążeniem karty kredytowej i rezerwowaniem urlopu ;-)

Żeby osiągnąć jeszcze lepsze efekty warto trochę poeksperymentować i jako start podróży ustawić wszystkie lotniska w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Norwegii. Czasami ceny będą o tyle niższe, że taka kombinacja będzie się opłacała nawet po doliczeniu dolotu z Polski.

Tak właśnie polecieliśmy z Londynu na Dominikanę (z dolotem z Polski wyszło ok 1500 zł w 2 strony) lub z Oslo do Tajlandii w 1 stronę za 900 zł.

Opłaca się kombinować na różne sposoby. Np szukając biletów na Azory czy Maderę warto sprawdzić loty z Hiszpanii lub Portugalii i później spróbować dopasować doloty …

www.skyscanner.pl

 

 

Najlepszy serwis do rezerwacji noclegów

Tak wiem, że jest też wiele innych serwisów do rezerwacji noclegów. Ale przez wiele lat korzystałem głównie z tego jednego i jak do tej pory się nie zawiodłem. Lubię widzieć od razu pełną cenę, bez dopłat, a nie  jak w należącej do tego samego właściciela Agodzie. Zdarzało mi się korzystać z możliwości bezpłatnej anulacji i z powodzeniem stosowałem gwarancję najniższej ceny.

Także mówcie co chcecie, a ja i tak będę twierdził, że to najlepszy w tej chwili system do rezerwacji noclegów.

Tu możesz zarezerwować nocleg

 

Natomiast jeśli przed dokonaniem rezerwacji, chcielibyście jeszcze sprawdzić  czy gdzieś można dostać niższą cenę na wybrany hotel, to warto zajrzeć na hotelscombined, który przeszukuje  oferty wszystkich, największych serwisów i porównuje ich aktualne ceny.

 

Ostrzeżenia dla podróżujących

Mimo, że często zdarzało mi się krytykować komunikaty umieszczane przez MSZ na portalu Polak za Granicą to i tak często tam zaglądam, chociaż zdarzało się, że już po zakupie biletu ;-)

Niektóre komunikaty są bowiem mocno przeterminowane, inne wydawane na wyrost. Gdy byłem w Izraelu oznaczanym wówczas jako miejsce zupełnie bezpieczne, dookoła latały rakiety wystrzeliwane ze strefy Gazy. Gdy zamachy w Tunezji zostały już opłakane przez rodziny ofiar i przyćmione przez jeszcze większe tragedie, do których doszło w Europie, na stronie MSZ wciąż wisiały nie zmienione komunikaty, mimo, że brytyjskie MSZ już dawno, za strefę największego ryzyka uznały Francję czy nawet Hiszpanię.

Także warto zaglądać do znajdujących się tu komunikatów ale równocześnie weryfikować je z innymi źródłami. Bo w obecnych czasach, żeby być w pełni uczciwym to ostrzeżenia należało by wydać dla praktycznie całego świata.

Natomiast wyjeżdżając do strefy, w której faktycznie sytuacja jest mało stabilna warto zarejestrować się w systemie Odyseusz, żeby w razie czego nasze służby łatwiej mogły nawiązać z nami kontakt.

Polak za Granicą

 

 

Tanie bilety lotnicze

Nie mam swojego faworyta. Najczęściej korzystam jednak ze skyscannera i później przechodzę bezpośrednio do serwisów linii lotniczych.

 

samolot do domu

Najlepsze serwisy do planowania podróży ;-)

 

Gdzie szukać ofert Last Minute ?

Są sytuacje, że nie opłaca się kombinować samemu i warto skorzystać z biura podróży. Na przykład jeśli wyjazd do Tunezji kosztuje 800 zł, a najtańszy bilet ponad 1000 zł. Albo gdy za tydzień na Cyprze Północnym z noclegami biuro podróży życzy sobie 600 zł to też grzech nie skorzystać z takiej oferty. Gdzie szukać najlepszych ofert Last Minute? Na przykład na  stronach największych graczy jak Rainbow czy Itaka.

Chociaż osobiście najczęściej korzystam z tego miejsca – zobacz – w którym dostępne łatwo i szybko można porównać aktualne oferty większości polskich biur podróży.

 

Jaka pogoda będzie na wakacjach w…

Przed ostatecznym kliknięciem potwierdzający zakup biletu zawsze zaglądam na weather online. Bo lubię wiedzieć jakiej pogody mogę spodziewać się w styczniu na Dominikanie czy na Majorce i czy w Turcji w kwietniu można się będzie wykąpać czy jednak lepiej zabrać kurtkę przeciwdeszczową.

Do takich celów niezastąpiona jest planista podróży, w którym można ustawić miasto i sprawdzić statystyki pogodowe z ostatnich kilkunastu lat.

sprawdź prognozę pogody

 

 

Samochód w podróży

Tam gdzie mogę to szukam opcji miejscowych, z pełnym wyposażeniem tzw all inclusive rent a car ;-) ale zawsze rzucam okiem też na porównywarkę dostępną, a jakże na skyscanerze ;-)

Więcej o tym na co zwrócić uwagę wypożyczając auto pisałem miesiąc temu – zobacz

 

 

Czy warto rezerwować przez airbnb ?

Najlepsze serwisy do planowania podróży?

Airbnb. Kocham i nienawidzę ;-)

Szczególnie gdy szukam czegoś na dłużej niż miesiąc i muszę przebijać się przez tony śmieci, których właściciele nie zadali sobie trudu by ogarnąć system i prawidłowo skonfigurować cenę. Gdy widzę ofertę, na której widnieje niechlujny opis lub komuś nie chciało się zrobić tych kilkunastu, przynajmniej wyraźnych zdjęć to budzi się we mnie Mr Hyde i zamykam czym prędzej kolejne zakładki.

Ale uczciwie muszę przyznać, że od czasu napisania tego tekstu udało mi się kilka razy wyszperać na airbnb prawdziwe perełki i szukając noclegu zawsze staram się zajrzeć tam chociaż na chwilę.

 

 

Jak zaplanować podróż samochodem ?

Przyznaję bez bicia, że nie śledzę nowinek bo viamichelin w 110 % spełnia moje potrzeby. Świetnie liczy odległości, wyznacza najszybszą, najkrótszą i alternatywną trasę i pokazuje orientacyjne koszty przejechania trasy.

I jest genialny w swojej prostocie.

ViaMichelin

 

Google i tak wie lepiej

A bez względu na to ile podobnych zestawień przeczytacie to i tak to google będzie zawsze serwisem, do którego zaglądać będziecie najczęściej. Planując wakacje, ruszając w podróż czy tylko wybierając się na zakupy… :-)

 

 

No i zawsze warto jeszcze zajrzeć na Przedreptać Świat, tu też mamy dla Was sporo informacji z pierwszej ręki, może nie o zakupach ale o wakacjach i podróżach na pewno  ;-)