Zastanawiacie się gdzie pojechać na Majówkę, żeby było słonecznie, egzotycznie i ciepło? A może po prostu szukasz fajnego pomysłu na wczasy bez paszportu? Wystarczy kilka godzin lotu by rozkoszować się widokiem palm, słońcem i temperaturami przekraczającymi 20C. Jeśli tak jak my macie już dość  zimna to poniżej znajdziecie 6 moich ulubionych miejsc w Europie idealnych nie tylko na długi weekend majowy. Udanego wypoczynku…

 

W rytmie Fado i Flamenco czyli gdzie pojechać na majówkę?

Majówka 2020 zbliża się wielkimi krokami. Gdzie pojechać na długi weekend majowy jeśli nasze paszporty straciły ważność? W tych miejscach na pewno będzie już ciepło, zazwyczaj słonecznie i na pewno niezwykle ciekawie.

 

Wyspa wiecznej wiosny – Madera

Absolutnie fascynująca. Z pięknymi krajobrazami i górami spadającymi niemal pionowo do morza. Mimo, że wyspa położona jest na środku oceanu, to jest to autonomiczny region Portugalii, czyli stanowi idealne miejsce na wczasy bez paszportu. To również wyspa wiecznej wiosny, w maju możecie spodziewać się temperatur na poziomie 20-23 stopni, natomiast może też popadać. Jednak obłędne krajobrazy powinny zrekompensować tą drobną niedogodność tym bardziej, że podobno na Maderze codziennie świeci gdzieś słońce. trzeba je tylko znaleźć…

Z Polski nie ma bezpośrednich przelotów na Maderę (poza lotami czarterowymi) więc najwygodniej zabrać się z biurem podróży – tu przeczytasz o tym jak upolować najlepszą ofertę Last Minute.

gdzie pojechać na majówkę - madera

Jeśli nie wiecie gdzie pojechać na Majówkę polecamy wyspę wiecznej wiosny – Maderę.

 

Majówka w Rytmie Fado…

Z racji położenia nad oceanem może być wietrznie – osoby lubiące plażować będą musiały rozejrzeć się za osłoniętymi plażami, których na szczęście w Portugalii nie brakuje. Szczególnie w regionie Algarve. Malownicze klify, doskonałe i tanie wino, a dla lubiących zwiedzać Lisbona, Porto czy bajkowe zamki w Sintrze.

Portugalia - idealny pomysł na wczasy bez paszportu

Portugalia to idealny pomysł na wczasy bez paszportu chociaż wiosną na wybrzeżu Algarve może czasami mocniej powiać.

 

…lub Flamenco

Jeśli nadal nie wiecie gdzie pojechać na Majówkę i ani Madera, ani Portugalia Was nie przekonały? Wybierzcie zatem Andaluzję. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Plażowanie?

Żaden problem. W pobliżu Malagi można znaleźć mnóstwo plaż, a temperatury w maju na pewno przekraczać będą 20 kilka stopni.

Zwiedzanie?

Nic prostszego. Wynajmujesz samochód  i ruszasz w kierunku Cordoby, Grenady, Sewilli czy białych miasteczek. Gwarantujemy, że tydzień to będzie zbyt krótko, żeby odwiedzić wszystkie ciekawe miejsca w południowej Hiszpanii

 

Piękne plaże i dużo słońca czyli Fuerteventura

Wśród wysp kanaryjskich słynie z najpiękniejszych plaż i dużej ilości słońca -zobacz  jaka jest pogoda wiosną na wyspach kanaryjskich. Dlatego też Fuerteventura będzie najlepszym pomysłem na wiosenne wczasy bez paszportu dla wszystkich, którzy nad zwiedzanie przedkładają plażowanie.

Na Fuerteventurę można polecieć bezpośrednio z Warszawy – na przykład czeskimi liniami Smart Wings. Bardzo fajne pakiety wyjazdów na wyspy kanaryjskie mają też biura podróży.

Fuerteventura

Fuerteventura co zwiedzać i gdzie wypoczywać – dzikie plaże w południowej części wyspy.

 

Odkryj Azory

To dla odmiany propozycja dla odkrywców. Krajobrazy nie są tutaj może tak surowe jak na Maderze, a ryzyko deszczu jest wyższe, można natomiast kąpać się w gorących źródłach i eksplorować malownicze zakątki tych mało jeszcze znanych w Polsce wysp.

Dla tych, którzy lubią samemu zorganizować sobie wyjazd doskonałym pomysłem będzie połączenie pobytu w Portugalii z wypadem na jedną z azorskich wysp. Z Lizbony na na przykład Sao Miquel latają lokalne linie SATA. Ci jeszcze bardziej ambitni mogą pokusić się o „złożenie” podróży obejmującej dodatkowo wyspy kanaryjskie i Maderę. Szukając tanich lotów pomiędzy wyspami warto spojrzeć również na ofertę linii lotniczych Binter Canarias.

Sao Miquel

Gdzie pojechać na Majówkę? Polecamy Azory, a dokłądniej wyspę Sao Miquel.

 

Majówka na Majorce – przelot od 125 zł

Tyle trzeba zapłacić na dzień pisania tekstu za przelot z Berlina na Majorkę w terminie 2-11.05. Terminy kwietniowe bywają jeszcze tańsze.

Gdzie jest haczyk?

To cena tylko z bagażem podręcznym, jeśli będziemy chcieli zabrać dodatkową walizkę koszty mogą wzrosnąć nawet dwukrotnie. To jednak nadal dobra cena zważywszy na to, że na bilet lotniczy z podwarszawskiego Modlina trzeba w podobnym terminie wysupłać już minimum 700 zł. Oczywiście plus opłaty za bagaż.

A jeśli ktoś chciałby mieć załatwione wszystko: nocleg, transfer, ubezpieczenie czy zwiedzanie? Wystarczy spojrzeć na ofertę jednego z biur podróży, a później przebierać i wybierać w ofertach wyjazdu.Nie tylko na Majówkę;-)

Gdzie polecieć na Majówk? Ceny na Majorkę

Gdzie polecieć na Majówkę? Ceny lotów na Majorkę zaczynają się od ok 110 zł w dwie strony. To idealne miejsce na wiosenne wczasy bez paszportu.

 

Sprawdzone pomysły na wczasy bez paszportu

Wszystkie powyższe propozycje to pomysły na wczasy bez paszportu. Wszędzie temperatury w kwietniu czy maju powinny przekraczać (czasami znacząco) 20 stopni, a słońca też nie powinno brakować.

Którą z propozycji wybrać?

Jeśli drzemie w Was dusza odkrywcy wybierzcie się na Azory, pamiętając jednak, że na tych pięknych wyspach jest największe ryzyko trafienia na deszcz. Jeśli priorytetem jest słońce, to osobiście wybrałbym słoneczną Andaluzję lub hiszpańską Fuerteventure. Majorka z kolei będzie miejscem, na które wiosną można będzie polecieć najtaniej.

I mimo, że uwielbiam wszystkie wymienione wyżej kierunki, a w Andaluzji chciałbym kiedyś zamieszkać na stałe, to moim faworytem na spędzenie nie tylko długiego weekendu majowego jest Madera. Dzika i malownicza, jedna z najpiękniejszych wysp w Europie.