Po kilku kilometrach jazdy przez bezdroża pojawił się on. Nasz dom z basenem pośrodku niczego. W środku kominek i całkowicie przeszklona ściana z widokiem na góry i pustkowie. Najbliższy sąsiad jakieś dwa kilometry w lewo, drugi dwa kilometry w prawo. Oprócz tego pustka, słońce, 40 stopniowy upał, hiszpańskie wino, prywatny basen i my. Marzenie.

Hiszpania dom z basenem

Trafiliśmy tu jak zwykle, przypadkiem lecz był to najlepszy przypadek jaki mógł nam się trafić. Po półtora miesiącu kręcenia się po Hiszpanii szukaliśmy miejsca by godnie pożegnać się z Andaluzją. Trafiliśmy na ogłoszenie, dom z basenem do wynajęcia w Hiszpanii, a obok wyjątkowo kusząca cena.

– Dzięki airbnb trafiliśmy na nasz wcześniejszy dom, w którym spędziliśmy miesiąc więc może i teraz się uda – postanowiliśmy spróbować.

Udało się i to udało jak cholera ;-)

Hiszpania dom z basenem do wynajęcia

Prywatny basen, dookoła pustka. Słońce, upał i świetne, hiszpańskie wino. Marzenie !

 

zobacz też nasz wpis o tym gdzie szukać fajnych noclegów:  >> Gdzie szukać tanich noclegów – od 3 zł za noc

 

Dom pośrodku niczego

Dom wyglądał jak ziemianka. Tylną ścianę stanowiło zbocze góry, dach pokrywała ziemia. Gdyby nie barierka na dachu to patrząc od góry, trudno byłoby dostrzec tu jakiekolwiek zabudowanie. Do tego ściany wyłożone kamieniami powodowały, że mimo panujących upałów, w środku było przyjemnie chłodno.

Andaluzja dom z basenem do wynajęcia

Nasz dom z basenem w dzień – na górze widać barierkę na dachu pokrytym ziemią i trawą…

 

Natomiast przednia ściana była całkowicie przeszklona, dzięki czemu z dużego salonu połączonego z kuchnią roztaczał się niezwykły widok na okolice. Głównie na góry, skały i niewielkie, skarłowaciałe drzewka. Oprócz nich w zasięgu wzroku widać było tylko dwa, podobne do naszego domki. Oba w odległości przynajmniej 2 km od siebie.

– W okolicy częściej spotkać można sarny czy zające niż człowieka – zapewniali właściciele oprowadzając nas po domu.

– Albo skorpiona lub żmiję – dodali gdy po obejrzeniu łazienki i przestronnej sypialni wróciliśmy do kuchni. I zademonstrowali nam swój zestaw do pierwszej pomocy. Pompkę do wysysania jadu oraz adrenalina jeśli okazało by się, że jesteśmy uczuleni na ukąszenia.

Na szczęście zestaw pierwszej pomocy się nie przydał, a my spędziliśmy w naszym domku pośrodku niczego 4 nieziemskie dni. Czytając książki, pijąc doskonałe, hiszpańskie wino, podziwiając widoki i prawie nie wychodząc z basenu. To zdecydowanie najlepsza miejscówka do mieszkania, jaką znaleźliśmy w Hiszpanii. I chyba nie tylko w Hiszpanii…

Hiszpania dom z basenem do wynajęcia Andaluzja

Najlepsze miejsce na nocleg -Andaluzja dom z basenem do wynajęcia w Hiszpanii pośrodku gór ;-)

 

Andaluzja - Hiszpania dom z basenem do wynajęcia w Hiszpanii - salon z widokiem na góry - nasze ulubione miejsce w upalne popołudnie

Andaluzja – Hiszpania dom z basenem do wynajęcia w Hiszpanii – salon z widokiem na góry – nasze ulubione miejsce w upalne popołudnie

 

dom z basenem do wynajęcia w Hiszpanii

Hiszpania dom z basenem do wynajęcia – widok na salon od strony basenu

 

Hiszpania dom z basenem do wynajęcia – praktycznie

Dom znajduje się w okolicach miejscowości Santa Eufemia na skraju Andaluzji i znaleźliśmy go na airbnb, portalu, w którym można znaleźć oferty osób, które oferują pokoje do wynajęcia, swoje domy i domki. Warto pamiętać, że to nie jest portal typowo rezerwacyjny, bardziej serwis społecznościowy. Można tu znaleźć dużo ciekawych propozycji ale też sporo cen jest błędnie wprowadzonych, bywa też, że na pytanie wcale nie doczekamy się odpowiedzi.

Zdarza się też, że gospodarz odwoła swoją rezerwację tuż przed przyjazdem. Jeśli zapłaciliśmy poprzez airbnb to pieniądze zapewne odzyskamy (serwis przekazuje je gospodarzom dopiero po naszym zakwaterowaniu) ale  zostaniemy wówczas bez noclegu, co w szczycie sezonu i popularnych kurortach może być problemem. Warto wziąć to pod uwagę i w miarę możliwości korzystać ze sprawdzonych gospodarzy oraz przygotować sobie plan B.

Nie zawsze też airbnb jest tańszy od tradycyjnych hoteli czy hosteli. Szukając noclegu w Emiratach (o perypetiach z tym związanych pisałem tutaj) ostatecznie skorzystałem z popularnego bookinga, bo było taniej i nikłe było ryzyko, że rezerwacja zostanie anulowana. Natomiast z airbnb korzystałem dwukrotnie w Hiszpanii i raz we Francji gdzie wszystko przebiegło modelowo.

AKTUALIZACJA! Niestety, dom ten nie jest już dostępny na airbnb ;-(