Podróż na Bliski Wschód

W podróż na bliski wschód wyruszyliśmy spontanicznie. Po pierwszym wyjeździe do Jordanii chcieliśmy zobaczyć więcej. Dlatego pewnego dnia spakowaliśmy plecaki i wyruszyliśmy do Egiptu by stamtąd, przez Jordanię, Syrię i Liban dotrzeć do Turcji.

To zapis naszej podróży, która do dziś mocno tkwi w naszej pamięci. Podróży wyjątkowej, bo do miejsc, które często już nie istnieją. Przez konflikt, który od wielu lat targa Syrią wiele informacji praktycznych może być już nieaktualnych, ale my wciąż naiwnie wierzymy, że dane nam będzie jeszcze przebyć tą trasę raz jeszcze.

 

Syria, Liban Jordania, Egipt, Turcja

Od opisywanej tutaj podróży minęło już trochę czasu, a mimo to my wciąż często zaglądamy do tego działu. Aktualizujemy go o nowe informacje praktyczne i zdjęcia, wykonując zapewne masę nikomu niepotrzebnej pracy ;-) Bo kogo dziś interesuje to, jak dostać się do Syrii, dlaczego uwielbiamy Jordanię i co warto zobaczyć w Libanie ?

Ale dla nas, podróż na Bliski Wschód była jedną z ważniejszych podróży, która dużo zmieniła w naszym życiu i zawsze traktować będziemy ją z ogromnym sentymentem …

Ostatnio dodane miejsca na mapach naszych podróży

Przejdź do góry