Tunezja Sousse – chyba najlepiej położony jeżeli chodzi o transport zarówno na północ jak i na południe. Jedno z większych miast w Tunezji, w którym znajdziemy wszystko. Miejsca typowo dla turystów sąsiadują z „prawdziwą” Tunezją, sklepiki z pamiątkami z prawdziwym, tunezyjskim sukiem, a w uliczkach Medyny bez trudu można się zagubić.

TUNEZJA Sousse

Jest tu zdecydowanie bardziej prawdziwy, arabski Klimat niż chociażby w pobliskim Hammamecie. Miasto jest doskonale skomunikowane ze wszystkimi zakątkami kraju zarówno koleją jak i licznymi tutaj „luażami”. Na 1 dniową wycieczkę można się np. wybrać pociągiem do El Jem, lub całkowicie na południe np. do Tozeur. „Luażami” można podróżować po całym wybrzeżu. Kilkanaście kilometrów od Sousse znajduje się Port el Kantoui z pięknym portem jachtowym oraz aquaparkiem.

Natomiast prywatnie Sousse nieustannie kojarzyć mi się będzie z doskonałym sokiem ze świeżych pomarańczy i najlepszym na świecie brikiem z tuńczyka, którego dostaliśmy od ulicznego sprzedawcy za 1 dinara za sztukę, Piekielnie ostry, gustownie owinięty w kawałek gazety smakował wybornie :)

 

Kuchnia tunezyjska:

brik – tuńczyk, ziemniaki, pietruszka, cebula i często surowe jajko zamknięte w pierogu z ciasta podobnego do francuskiego i pieczone na głębokim oleju. Podawane w małych budkach lub ze specjalnie przystosowanych niby wózków jako tania i popularna przekąska.

Okolice Sousse wybierane są często na miejsce wakacyjnego wypoczynku na plażach Tunezji. Natomiast z Sousse można też łatwo dostać się na południe Tunezji np do Douz, Tozeur czy Neft