Krakali, krakali i wykrakali. Wszyscy wyjeżdżający na wycieczki do Tunezji, od 1 października będą musieli zapłacić na granicy nowy podatek. Sprawdź o ile droższe będą od jesieni wakacje w Tunezji …

 

Tunezja wjazd bez wizy …

Zgodnie z komunikatem przekazanym polskim biuro podróży przez Tunezyjski Urząd ds Turystyki, wszyscy turyści wybierający się na wycieczki do Tunezji będą musieli zapłacić na granicy nowy podatek wyjazdowy w wysokości 30 dinarów – równowartość ok 13 euro. Opłata nie ominie również podróżujących do Tunezji indywidualnie. Nowy podatek będzie pobierany w formie znaczka skarbowego dostępnego w wyznaczonych punktach, w portach i na lotniskach oraz na przejściach granicznych, który następnie zostanie ostemplowany przez służby celne przy wyjeździe podróżnego.

>> Informacje praktyczne i ciekawe miejsca w Tunezji

 

… ale z podatkiem wyjazdowym

Tym samym, władze Tunezji wpisały się w coraz popularniejszy trend łatania budżetu kosztem podróżnych. W tym roku opłaty dla turystów wybierających się na wakacje do krainy faraonów podniósł Egipt. Początkowo zwiększając ceny wiz (zobacz droższe wizy do Egiptu) a w czerwcu próbując wprowadzić dodatkowy podatek (pomysł ostatecznie nie wszedł w życie). Ceny wiz podniosła również Turcja – zobacz Wizy do Turcji po nowemu. Mimo, że teoretycznie można ją wyrobić przed wyjazdem na specjalnej stronie, w tej samej cenie co przed podwyżką, to wiele osób obawia się płatności kartą i ostatecznie i tak płaci za wizę do Turcji na granicy. O 10 dolarów więcej.

Ministerstwo Tunezji tłumaczy się tym, że podobna opłata istnieje od kilku lat w wielu krajach na całym świecie i deklarują powołanie specjalnej komisji której zadaniem będzie czuwanie nad sprawnym wdrożeniem podatku. Utworzone ma zostać również biuro ds. komunikacji, którego celem będzie udzielanie informacji na temat nowej opłaty.

Ciekawe ile z nowego podatku zabiorą koszty administracyjne i koszty utworzenia i działalności nowych komisji ?

Chociaż dla turystów to i tak mało istotne. Ważniejsze jest to że od jesieni za wakacje w Tunezji rodzina 4 osobowa zapłaci ponad 200 zł więcej.

>> Czy warto pojechać na wakacje  do Hammametu ?