Sprawdzony nocleg w Phayao. Niesamowity klimat starego domu z desek. Do tego świetna lokalizacja, genialny taras i sympatyczni właściciele. Jeśli będziecie szukali ciekawego i niedrogiego noclegu w Phayao to KwanPhayao Lake House będzie bardzo dobrym wyborem.

 

Sprawdzony nocleg w Phayao

Niepozorny budynek, który łatwo przegapić przegapić przechodząc obok, zaledwie 200 metrów od jeziora. Cisza i spokój dookoła i niesamowity klimat w środku. To KwanPhayao Lake House – sprawdzony nocleg w Phayao dla tych, którzy ponad marmury cenią sobie sympatyczną atmosferę ;-)

Kwan Phayao Lake House

Sprawdzony nocleg w Phayao – niedrogi i z klimatem …

 

Sprawdzony nocleg w Phayao - Tajlandia

Kwan Phayao Lake House – miejsce z niezwykłym klimatem …

 

Kwan Phayao Lake Hosue

Kwan Phayao Lake House – sprawdzony nocleg w Phayao dla tych, którzy ponad marmury przedkładają atmosferę

 

Przesympatyczna obsługa prawie nie mówi po angielsku, nadrabia uśmiechem ;-) Pogadać można z sąsiadką, która wynajmuje rowery – za 50 bahtów na dzień (ok. 6 zł) można stać się właścicielem prostego jednoślada, którym można ruszyć bardzo sympatyczną trasą dookoła jeziora.

Warto jednak dokładnie sprawdzić rower, szczególnie pod kątem wysokości siodełka. Tajowie dla dużo większych zazwyczaj od nich białych podnoszą siodełko o tyle o ile się da, nieważne, że znacznik bezpieczeństwa jest kilka centymetrów niżej, a rura z siodełkiem gibie się niebezpiecznie na wszystkie strony …

 

KwanPhayao Lake Hosue – pokoje

Pokoje mają bardzo podstawowy standard ale jest bardzo czysto co w tajskich hotelach wcale nie jest regułą. Jest bardzo wygodne łóżko, sprawnie działająca klimatyzacja, lodówka i telewizor (nie sprawdzaliśmy czy działa ;-)

Są ręczniki, szampon i żel do kąpieli (automaty wiszą na ścianie) oraz prysznic z ciepłą wodą – co też nie jest standardem w tanich hotelach w Tajlandii ..

Wg oferty w cenie noclegu zawarte jest śniadanie, które w KwanPhayao Lake Hosue składa się z kawy (dobrej), 2 tostów, kawałka kiełbaski i małego jajka sadzonego. Dla głodomorów wystarczy, żeby doczłapać się do najbliższego sklepu lub restauracji, nam wystarczało do lunchu …

 

 

Niepowtarzalny klimat

Najlepszym natomiast miejscem w pensjonacie był taras. W kowbojskim (podobnie jak jadalnia na dole) stylu, z drewnianymi krzesłami i ławami i wentylatorem szumiącym nad głową pozwalał przenieść się myślami w całkiem odległe czasy – w czym bardzo pomagała szklaneczka Hongh Thongha.

Lake House hotel w Phayao

Pensjonat Kwan Phayao Lake House – jadalnia

 

Sprawdzony nocleg w Phayao

I niesamowity taras …

 

Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to głośno działająca pompa wody. Jeśli któremuś z sąsiadów zachce się brać prysznic o 5:00 nad ranem, to co bardziej wrażliwszym duszom przydadzą się zatyczki do uszu. Lub jeszcze jedna szklaneczka tajskiej whisky ;-)

Cena – w granicach 65 zł za pokój 2 osobowy ze śniadaniem – rezerwować można np. tutaj

Bardzo przyjemne miejsce.

 

Zima w Tropikach – zobacz najnowsze wpisy