Co warto zobaczyć w okolicach Malagi gdy już odwiedzimy Sewillę, Grenadę, Cordobę czy Rondę?  Piękne miasteczka, których zazwyczaj nie znajdziecie w przewodnikach, urocze trasy piesze i widokowe trasy samochodowe oraz  bajkowy wąwóz, o którym nawet wielu miejscowych nie ma pojęcia. Andaluzja mniej znana czyli 11 ciekawych miejsc w okolicy Malagi.

 

Co warto zobaczyć w okolicach Malagi?

Przewodniki powiedzą, że Sewillę, Cordowę i Granadę. Te co bardziej specjalistyczne dorzucą może jeszcze Rondę i Frigilianę. Jednak Andaluzja ma do zaproponowania dużo więcej. Zakochaliśmy się w tym kawałku Hiszpanii już podczas pierwszej wizyty, a później spędziliśmy tu uroczy miesiąc, odkrywając miejsca zdecydowanie mniej znane. Co jeszcze warto zobaczyć w okolicach Malagi? Gdzie warto pojechać, a które miejsca można sobie spokojnie darować?

 

Urocza Frigiliana

To jedno z tych bardziej znanych w Andaluzji miejsc. Przeurocze miasteczko, które spodobało nam się tak bardzo, że wracaliśmy tam dwukrotnie nie mogąc się napatrzeć. Jedno z łądniejszych „białych miasteczek” i obowiązkowy punkt na mapie zwiedzania – zobacz więcej zdjęć.

frigiliana

 

Wydmy Valdevaqueros

To już nieco dalsza wyprawa ponieważ wydmy Valdevaqueros – zobacz –  położone sa ok 170 km na południe od Malagi. Ale zdecydowanie warto bo miejsce jest wyjątkowo urokliwe. Wycieczkę można połączyć ze zwiedzaniem Gibraltaru lub piknikiem na przepięknej plaży w pobliżu wydm.

Hiszpania - Valdevaqueros

 

Nerja – idealne miejsce na wakacje

Szczególnie dla tych, którzy nie lubią gwarnych i betonowych kurortów w okolicy Malagi. Nerja – zobacz zdjęcia – to urocze, nadmorskie miasteczko, z dużą ilością klimatycznych knajpek. Warto również odwiedzić znajdujące się w pobliżu jaskinie.

Nerja - Hiszpania

 

Kolejne tzw. białe miasteczka – Lentegi

Jeśli widzieliście już Rondę czy Frigilianę i wciąż będziecie się zastanawiać co warto zobaczyć w okolicach Malagi to koniecznie pojedźcie do Lentegi. Dalej są już tylko góry i doskonałe trasy do wędrówek z plecakiem, a samo miasteczko przypomina nieco Frigilianę, tylko jest jeszcze bardziej malowniczo położone – zobacz.

Lentegi - urocze miasteczko koło Malagi

Jeśli zastanwaiacie się co warto zobaczyć w okolicach Malagi to polecamy położone na końcu świata urocze miasteczko Lentegi.

 

Najpiękniejsza trasa widokowa w Andaluzji

To jeśli jesteśmy już przy widokach. Jeśli zaplanujecie wycieczkę do Granady, to absolutnie warto pojechać starą drogą – przez góry – zdjęcia. Trasa jest może i wolniejsza – ze względu na liczne serpentyny – za to widoki wbijają w fotel.

Samochodowa trasa widokowa w Andaluzji

Jedna z ładniejszych samochodowych tras widokowych w okolicach Malagi.

 

Otivar

Podobnych miasteczek jest w okolicznych górach mnóstwo – więcej o Otivarze. Warto wynając samochód i ruszyć przed siebie. My do Otivaru mamy sentyment bo tu była nasza baza wypadowa podczas uroczego miesiąca spędzonego w Andaluzji.

Otivar - fajne miasteczka koło Malagi

 

Czy warto przyjechać do Almunecar?

Jest nawet i sympatycznie… ale moim zdaniem nie na tyle, żeby specjalnie przyjeżdżać tu z Malagi czy okolic. Dookoła jest wiele podobnych kurortów. Ten spodobać się może tym, którzy nie lubią tłumów lub szukającym taniego miejsca na dłuższy pobyt blisko morza ponieważ w Almunecar sporo jest apartamentowców – więcej zdjęć

Almunecar - miasteczko w Andaluzji

 

Calahonda

Chociaż na dłuższy pobyt zdecydowanie fajniejsza jest Calahonda. Gdyby tylko nie ta plaża, która pozostawia dużo do życzenia…  zdjęcia  

Andaluzja - Calahonda

 

Sorvilan – piękne i nieodkryte przez turystów miasteczko

Za to warto się trochę zgubić na andaluzyjskich drogach, zjechać trochę od wybrzeża i odwiedzić Sorvilan. Miasteczko potrafi oczarować: spokojem i położeniem – jak dojechać.

sorvilan - ciekawe miejsca koło malagi

Sorvilan to kolejne miejsce koło Malagi, które warto zobaczyć.

 

Trasy piesze w Andaluzji – Rio Verde

To coś dla tych, którzy lubią chodzić po górach. W Andaluzji jest mnóstwo tras pieszych na czele z najsłynniejszą: Caminito del Rey. Jednak przy starej drodze do Granady też jest kilka fajnych szlaków pieszych – na przykład trasa do Rio Verde – zobacz

Andaluzja - wodospad Rio Verde

Trasa piesza do wodospadu Rio Verde.

 

Perełka o której nie pisza w przewodnikach

Absolutny hit. Trasa piesza – raczej dla nieco bardziej zaawansowanych. Przepiękna dolina z wiszącymi mostkami, wężami na trasie i cudownymi widokami. I przede wszystkim z naturalnymi basenami na końcu wędrówki – zobacz pozostałe zdjęcia.

Junta de los Rios - ciekawe miejsca w okolicy Malagi

Co warto zobaczyć w okolicy Malagi? Bezapelacyjnie warto przejśc się szlakiem do Junta de los Ros zakończonym naturalnymi wodospadami (tytułowe zdjęcie).

 

A piękno Andaluzji możecie odkryć między innymi z Itaką.